Dzieci to szczególni klienci salonu optycznego.

Optyk Koczorowski w Krakowie i podąża za nowoczesnymi rozwiązaniami korekcji wad wzroku u dzieci.

Mali okularnicy często nie rozumieją powodów, dla których są zmuszani do noszenia okularów. Dopiero, kiedy zauważają różnicę w obrazie świata po założeniu okularów są w stanie przekonać się do ich noszenia. Dobry optyk to także swego rodzaju psycholog, który zachęci nawet malucha do założenia magicznych „kółek” na nosek.

Dobór oprawek dla dziecka warto zamienić w zabawę, by te nie odczuwało żadnego przymusu.

Bezpieczeństwo małych okularników

Nowoczesne oprawki dla dzieci są przystosowane do wyjątkowego, małego klienta. Odpowiedni rozmiar, materiał oraz konstrukcja opraw zapewniają wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Rodzice nie muszą obawiać się, że szkła się stłuką, bo materiał z którego są wykonane nie dopuści do sytuacji rozbicia. Miękkie, elastyczne oprawki zapewniają dziecku bezpieczne i swobodne użytkowanie. Maluch nie musi ograniczać swoich energicznych ruchów w obawie zgubienia i stłuczenia okularów. Nowoczesne okulary dla dzieci mogą nosić nawet niemowlęta. Nauszniki są przedłużone o specjalne, nieuciskowe, regulowane gumki zakładane z tyłu głowy. Dają one pewność, że okulary nie spadną z noska.

Modny design okularów

O ile rodzicom zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie użytkowania okularów przez ich pociechę, o tyle maluchowi większe znaczenie będzie miał wygląd okularów. Dziś, dzieci mogą cieszyć się kolorowymi i modnie zdobionymi oprawkami. Wzory kojarzące się z ulubionymi postaciami z bajek pomagają zachęcić dziecko do noszenia okularów.

Nieco starsze dzieci mogą odczuwać opory przed noszeniem okularów z powodu grubości szkieł. Dobry optyk zadba o odpowiedni dobór krzywizn bazowych soczewek w stosunku do opraw okularowych tak, by uzyskać wyjątkowo estetyczny efekt lekkich okularów (nawet przy sporych grubościach szkieł).

Okulary dziecięce muszą być akceptowane przez samo dziecko i spełniać jego wymagania estetyczne i praktyczne. Okulary dla dzieci nie powinny ograniczać ruchów, ani narażać malucha na niebezpieczeństwo. Okulary dla dzieci w salonach optycznych w Krakowie i Wieliczce spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa oraz najwyższe, dziecięce wymagania estetyczne.